Soutěž ve psaní her v jazyce BASIC na 10 řádcích kódu má svě vítěze. Na prvních místech se umístili:
V kategorii PUR
Carrera 3D
Cemetry Chase
Pear Picker on Ice
V kategorii EXTREM
Broad's Revenge
SlideTen
can MaP
Kompletní výsledky najdete na stránce soutěže.
Skr vytvořil disketu se všemi příspěvky pro Atari se spouštěcím menu, kde si můžete všechny soutěžní hry vyzkoušet. Její ATR obraz je ke stažení zde.
Hra Curse of the Lost Miner pro 8bitové počítače Atari, která byla představena
na letošní Atariádě, je k dispozici ke stažení včetně zdrojových textů a editoru
úrovní.
Curse of the Lost Miner je jednoduchá plošinovka obsahující prvky logické hry.
Je pokračováním hry Caverns of the Lost Miner z roku 2007.
Na základě připomínek a pozorování z Atariády byla doplněna tréninková úroveň
a také možnost zpomalit tempo hry pro méně zdatné hráče.
Hru si mohou zahrát také majitelé herní konzole Atari 5200.
Pro ty co rádi hrají o nejvyšší skóre je připraveno 27 jeskyní zvláštního vydání hry nazvaného Unerground Madness Challenge se systémem bodování dovednosti hráče v každé jeskyni.
PARCP bylo vydáno v nové verzi - 4.0.0. Jedná se o nejodladěnější verzi v bezmála 19leté historii, která má navíc jednu skvělou novinku - možnost spouštět externí programy ze skriptů.
Orion_ dal do prodeje svou novou hru pro konzoli Atari Jaguar. Veselou hopsačku Alice's Mom's Rescue si lze objednat jako CD, na kterém je též ROM image pro Skunka.
Pro téměř každou počítačovou platformu existuje několik her od československých autorů. Pro Atari ST a vyšší modely dosud žádný přehled na internetu není. Proto se Solaris104 rozhodl pro vás sepsat sumarizační článek o československých hrách pro 16-bitové Atari. Každou uvedenou hru si zahrál a udělal k ní screenshoty. Stále nemáme k dispozici několik her. Jedná se o hry Boggit, Invaze z Aldeberanu, Noid 4 a Pexeso. Pokud některou z uvedených her máte, tak se ozvěte. Solaris104 pak tento přehled rád doplní.