Paranoid ze skupiny Paradox zadaptoval emulátor monochromatického monitoru LaceMono pro počítače STE/MEGA STE. Program, který se spouští z AUTO adresáře, původně napsal Tony Hoyle v roce 1990 pro modely ST.
Guillaume Tello zapracoval na své utilitce pro zlepšení vzhledu prostředí TOS řady 1. Nová verze umí načítat ikonky ze standardního souboru RSC a při spouštění může přehrát určený zvuk. Program zatím běží pouze s TOS 1.6x. V dalších verzích by mohl být podporován i TOS 1.2 nebo 1.4.
Na webu Oliviera Landemarrea se objevila nová verze jeho alternativního systému AES.
Je opravena funkce pro spouštění tos a ttp aplikaci v konzoli.
Nová verze podporuje tabulky klávesnice v závislosti na nastaveném jazyce (v současnosti pouze francouzská tabulka). K dispozici je také aplikace pro editaci tabulek Charview.
V balíčku, který naleznete na Olivierově stránce je verze pro procesory 68k a Coldfire.
Vyšla nová verze cross-platformního vývojového prostředí C pro systémy s procesorem MOS 6502. Aktuální verze opravuje spoustu chyb z předchozího vydání.
Balíčky pro jednotlivé platformy lze stáhnout z FTP serveru.
Leonard vydal novou verzi emulátoru Atari ST pro OS Windows - SainT. Hlavní novinkou je vylepšený fullscreen provoz na nových operačních systémech jako Windows 7.
Pokračujeme v novoročním nášupu nových verzí emulátorů. Tentokrát je to emulátor 16/32 bitových počítačů Atari ST/E/TT/Falcon. V nové verzi Hatari se můžete těšit na:
Lepší emulaci řadiče disket
Podporu pro ICD SCSI řadiče (pro disky větší než 1 GB)
Vylepšenou emulaci Shifteru
Opravené časování VBL pro TT monochrom
Přesnějsí emulaci DSP<->CPU přenosů ve Falcon módu
Emulace MMU 68030 pomocí WinUAE CPU
Od prosince minuleho roku se projekt přesunul na server Tuxfamily.
J. F. Lemaire zveřejnil svoji novou aplikaci na správu clipboardu (schránky) pro FreeMiNT a MagiC. Uživatelé tak nebudou omezeni pouze jedním záznamem uchovávaným ve SCRAP.TXT, ale budou mít k dispozici historii až 100 kopírovaných textů.
Uživatel Grazey na serveru DHS.NU píše, že nedávno procházel stovky disket, které mu poslal Xerud/Automation. K jeho překvapení našel na disketě označené Pack-Ice zdrojové kódy tohoto komprimačního softwaru (napsáno v Devpac 2). Domnívá se, že autor (Axe) nebude po 20 letech namítat proti jejich zveřejnění a proto je umístil na výše zmíněném serveru.